Buenos Aires – styczeń 2020

 • by

dokąd: Buenos Aires / Argentyna

termin: 25.01 - 9.02.2020

dostępność: brak miejsc

Gorące lato w stolicy tanga!

25.01 wylot z Berlina do Buenos Aires (międzylądowanie w Madrycie)

26.01 transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadanie. Codzienne zwiedzanie Buenos Aires komunikacją miejską i piechotą, wizyta w takich miejscach jak m.in. Plaza de Mayo, Plaza Dorrego, Avenida 9 de Julio, Cafe Tortoni, Muzeum Tanga, Muzeum Carlosa Gardela, Casa Rosada, niedzielny targ w San Telmo, La Boca, Barracas, cmentarze Recoleta i Chacarita, Teatro Colon i inne. Wizyty w najsłynniejszych lokalach tangowych i spacery szlakiem Maestros. Wieczorne lekcje i milongi dla chętnych.

3.02 przeprowadzka do dzielnicy Palermo, apartamenty 4-osobowe (osobne sypialnie) z łazienkami, klimatyzacją i dostępem do basenu i tarasu na dachu. tydzień przeznaczony na odpoczynek, indywidualne zwiedzanie w mniejszych grupach, intensywne milongi i lekcje lub wyjazd poza miasto (np. el Tigre, Colonia de Sacramento w Urugwaju czy Wodospady Iguazu).

08.02 transfer na lotnisko Ezeiza, wylot do Europy, powrót do Berlina.

informacje szczegółowe

 1. wyjazd ma charakter koleżeński i grupowy, co oznacza, że szanujemy się nawzajem, respektujemy indywidualne potrzeby; jednocześnie rozumiemy, że zwiedzanie w grupie wymaga dostosowania się do ogółu.
 2. wylatujemy z Berlina (TXL lub SXF). na lotnisko przyjeżdżamy na własną rękę (możliwy wspólny wyjazd i transport z Poznania). zbiórka na 2,5 h przed odlotem. przypominam o ważnym paszporcie!
 3. mamy zapewniony transfer z lotniska Ezeiza pod hotel w centrum Buenos Aires. W hotelu mamy zapewnione śniadania. pozostałe posiłki organizujemy we własnym zakresie. podczas zwiedzania będziemy zatrzymywać się w barach, gdzie świeży i sycący posiłek (np 3 empanady + wino) to koszt ok 25 zł (ok. 250 pesos arg.)
 4. plan zwiedzania w pierwszym tygodniu jest ustalony odgórnie i zakłada wycieczkę w inną część miasta każdego dnia. nastawiamy się na zwiedzanie historyczne z akcentami tanga – miejsca z nim związane. 
 5. zwiedzanie odbywa się komunikacją miejską i pieszo. w dowolnym momencie można odłączyć się od grupy.
 6. podczas zwiedzania zaplanowany jest czas wolny, by w mniejszej grupie spacerować po danej dzielnicy; ze względów bezpieczeństwa odradzam samotne spacery.
 7. w planach zwiedzania uwzględniam również wejścia do niektórych obiektów na trasie, m.in. Muzeum Carlosa Gardela, Teatro Colon, Muzeum Tanga i inne.
 8. wieczorem dzielimy się na grupy i komunikacją miejską lub taksówkami udajemy się na milongi. będziemy starali się wchodzić po 6-8 osób na jedną z milong, a na koniec spotykać się wszyscy na jednej nocnej, np. La Virucie. jest to o tyle ważne, że grupa 16 osobowa na jednej milondze może zostać potraktowana „nazbyt turystycznie” i będzie ciężko o miradę i cabeceo. na niektóre milongi, w zależności od gospodarzy, będziemy rezerwować stoliki.
 9. udział w milongach nie jest obowiązkowy, każdy decyduje na którą chce się wybrać, we własnym zakresie. Koszt wejściówki na milongę jest w granicach 20-30 zł/os. (ok 200-300 pesos arg.). na miejscu jest zawsze bar. 
 10. drugi tydzień w Buenos przenosimy się do dzielnicy Palermo. zakwaterowanie w apartamentowcu z tarasem i basenem na dachu.
 11. tydzień przeznaczony jest na wakacje i wypoczynek oraz wieczorne i nocne milongi. 
 12. w trakcie tego tygodnia polecam wybrać się indywidualnie na lekcje grupowe, prowadzone nierzadko przez wybitnych Maestros. 
 13. fakultatywnie, jeśli zbierze się grupa chętnych, istnieje możliwość wybrać się poza Buenos Aires, np. promem przez La Platę do Urugwaju lub nieco dalej samolotem do wodospadów Iguazu.
 14. ostatniego dnia mamy zapewniony transfer spod hotelu na lotnisko Ezeiza. Wracamy do Berlina i kończymy wspólną przygodę.
 15. na cały wyjazd wykupuję grupową polisę ubezpieczeniową obejmującą koszty leczenia, assistance i następstwa nieszczęśliwych wypadków. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *